2. Рекомендації по впровадженню енергозберігаючого обладнання і технологій для формування програми енергоефективності порту

В даний час в Укрморрічфлоті діє Галузева програма підвищення енергоефективності і скорочення витрат енергоресурсів на 2010-2014 рр. (далі - Програма). Завданнями Програми передбачається підвищення енергоефективності підприємств за рахунок середньорічного скорочення:
- витрат нафтопродуктів (у перерахунку на умовне паливо) - 4 тис.т;
- витрат природного газу - 400 тис. м. куб;
- витрат електроенергії - 4 млн. кВт.ч.;
- витрат теплоенергії - понад 2 тис. Гкал.

Для виконання завдань Програми підприємствами розробляються щорічні плани її реалізації, на підставі яких формується відповідний щорічний план Укрморрічфлоту. Так, окремим дорученням від 20.10.2010 р. № 419/0/30-10 Укрморрічфлот зобов'язав підприємства галузі розробити такий план на 2011 р. При формуванні вказаних планів необхідно забезпечити широке впровадження енергозберігаючого обладнання і технологій.

У пропонованій роботі розглядаються вітчизняне і зарубіжне обладнання і технології різного призначення, у т.ч. використовуючі альтернативні джерела енергії, які рекомендовані для впровадження в портах.

До вказаного обладнання відносяться системи автоматичного обліку і управління енергоспоживанням, системи автоматичного регулювання потужності електроприводів, інтелектуальні системи управління технологічними процесами, енергозберігаючі приводи механізмів, котлоагрегати, теплонасосні установки, геліосистеми тепло- і електропостачання, вітроустановки електропостачання, опис і характеристики яких представлені у роботі. Приведена також інформація по використанню біопалив для котельних і ДВС.

Home
Напрямки
розробок
Перелік
НДР
Керівництво
Коротка
історія
Посилання
(морський флот)
Web
master